300 let obce Byšičky

Akce proběhla 9. 9. 2017

POZVÁNÍ DO BYŠIČEK

Osada Byšičky s okrouhlou návsí je nám obzvláště milá a zanedlouho, 9. září 2017 oslaví třísetleté výročí založení. Sbor dobrovolných hasičů Byšičky spolu s Městem Lysá nad Labem připravil proto zajímavou akci, kterou zaštítí předseda PS Parlamentu ČR Jan Hamáček a hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová.

Náš Spolek rodáků přislíbil pořadatelům spolupráci, a proto vás rádi seznámíme s programem oslavy. Uskuteční se na dvou scénách, na velké od 9 hodin v terénu (moderuje ji hlasatelka TV Prima Petra Doležalová) a na malé scéně na návsi od 11 hodin (moderuje Tomáš Březina). Je připraven různorodý program dvacítky skupin různých žánrů, např. pokračovatelé Plavců, dixieland J. J. Jazzmen, pánská crazy taneční skupina Rasputin.

Sousedé otevřou svoje dvory ke gurmánské nabídce, představovanou třeba minipivovarem, vinným sklípkem, pizzerií či kavárnou. Slavnostního přivítání zakladatele obce Františka Antonína hraběte Šporka se návštěvníci dočkají ve 14 hodin na návsi (veřejná generálka bude v 10.30) – a bude to sláva nevídaná, provedená více než dvěma stovkami účinkujících!

Zúčastní se pěvecké soubory a folklorní skupiny, a přidají se desítky mysliveckých trubačů. Na oslavě totiž participuje Klub trubačů Českomoravské myslivecké jednoty, která vybídla své členy z celé republiky k účasti. Jejich zájem o akci má motiv: hrabě Špork přece lesní rohy do Čech přivezl, uvedl a jejich užívání rozšířil. Po uvítání na návsi se průvod účinkujících odebere k velké scéně, kde ceremoniál bude pokračovat. Další program potrvá na této scéně až do setmění a vyvrcholí ohňovou show skupiny Illusias. Za tmy se bude pokračovat na návsi, kde příjemná hudební produkce skupiny Druhej dech ukončí celou slávu podle potřeby a počasí. Přesnější údaje o programu sledujte na webových stránkách Byšiček.

Kapacita obce bohužel neumožňuje parkování návštěvníkům, ale jen účinkujícím a zásobování. Parkování bude fungovat v Lysé stejně jako při akcích Výstaviště, a od nádraží ČD Lysá nad Labem vás dopraví do Byšiček kyvadlová autobusová doprava, která bude zdarma – stejně jako celá akce.

Oslava je dlouhodobě připravována místními i dalšími pořadateli a zaslouží si vaši pozornosti.

Upřímně jste na ni zváni!